Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Torba sportowa – kilka porad jak wybrać właściwą.

2018-10-03
Torba sportowa – kilka porad jak wybrać właściwą.

Kiedy decydujemy się na zakup torby sportowej najważniejszym kryterium jakim będziemy się kierować jest jej rozmiar. Inną wielkość potrzebuje bywalec siłowni, inna będzie potrzebna dla osoby uprawiającej sporty walki kiedy trzeba wziąć ze sobą np. ochraniacze, a jeszcze inna kiedy chcielibyśmy zmieścić do niej sprzęt typu rakieta do tenisa lub squasha.

Torba 30 L jest rozmiarem, który pomieści odzież sportową, posiłek około treningowy, ewentualnie ręcznik i klapki. Wspomniane powyżej osoby uprawiające sztuki walki będą potrzebowały większej przestrzeni. Oczywiście wiele zależy od tego jaki sport jest naszą specjalnością. Jeżeli bierzemy ze sobą rękawice, ochraniacze na golenie, ewentualnie judogę, to należy się zastanowić nad zakupem torby 50 L. Przy tym punkcie należy wspomnieć, iż nie należy brać większej torby niż jest nam potrzebna. Niewypełniony „zapas” będzie jedynie utrudniał komfortowe użytkowanie.

 

Chociaż materiał z jakiego jest wykonana torba ma drugorzędne znaczenie, to jeżeli będziemy używali jej nie tylko w drodze z parkingu na siłownię warto by została wykonana z wysokiej jakości poliestru. Warto zwrócić też uwagę na pasek, powinien być grubszy, tak by nie wrzynał się w ramię nawet podczas większego obciążenia.

 

Wiele toreb sportowych posiada dodatkowe udogodnienia w formie kieszonek przeznaczonych np. na obuwie, czy przegrody na mokre ubranie. Oczywiście każdy model może mieć inną tego typu funkcjonalność, którą powinniśmy dobrać pod kątem swoich potrzeb.

 

Polecamy torby sportowe Nike, które oprócz doskonałej jakości wykonania i świetnego designu, prezentują uniwersalną użyteczność odpowiednią dla każdego adepta sportu.

pixel