Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Strój dla biegacza na lato.

2018-10-03
Strój dla biegacza na lato.

Strój do biegania latem jest z pewnością tańszy niż przeznaczony na mroźny, zimowy okres.
Istotnym elementem ubrania każdego biegacza jest wygodna koszulka. Podobnie jak pisałem w poprzednim artykule powinniśmy zainwestować w dobrą jakościowo koszulkę techniczną. Z pewnością nie jeden entuzjasta pokonywania długich dystansów doznał otarć ciała wynikających z użycia nie odpowiedniego stroju, np. wykonanego z bawełny. Odpowiednio dobrana koszulka, z pewnością wyraźnie poprawi nasz komfort.

 

Podobnie wygląda kwestia spodenek. Możemy wybrać specjalne modele legginsów dedykowanych do biegu, ewentualnie mamy szeroki przekrój spodenek. Nogi biegacza są jeszcze bardziej podatne na obtarcia, zwłaszcza dla osób z masywniejszymi udami. Legginsy lepiej zabezpieczają przed tego typu problemem, ale wykonane z dobrej mieszanki materiałów spodenki także będą nadawać się do uprawiania tego sportu.

 

Również może nam się przydać czapka z daszkiem, która przede wszystkim ochroni nas przed ostrym w tym roku słońcem, ponadto zatrzyma pot ściekający z czoła.

Przydatne mogą okazać się okulary przeciwsłoneczne, oczywiście modele dedykowane do biegania, jak również specjalne pasy, które w wygodny sposób pozwolą nam zabrać ze sobą bidon z wodą, albo izotonikiem.

 

Oczywiście możemy wybrać tańsze modele ubrań, jednak tylko markowa odzież sportowa zapewni nam najwyższy komfort podczas uprawiania sportu, jak również daje gwarancję trwałości.

 

 

pixel