Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprzęt, dzięki któremu w domu poczujesz się jak na siłowni!

2020-04-22
Sprzęt, dzięki któremu w domu poczujesz się jak na siłowni!

Dzięki kilku prostym przyrządom jesteś w stanie zrobić w zaciszu własnego domu czy też mieszkania naprawdę mocny trening, który sprawi, że mięśnie będą palić i to bardzo!

Nikomu nie musimy tłumaczyć, dlaczego siłownie są zamknięte, prawda? Doskonale znamy ten ból, kiedy aż prosi się, aby zrobić porządny trening na siłowni, z użyciem maszyn, ciężarów… Obecna sytuacja nie sprawia jednak, że nie można zrobić również intensywnego i efektywnego treningu w domu. Wystarczy kilka prostych przyrządów i… gotowe!

Gumy oporowe

To powinien być Twój pierwszy zakup! Gumy wbrew pozorom pozwalają na mnóstwo ćwiczeń angażujących niemal wszystkie partie mięśniowe. Kup od razu zestaw gum krótszych i dłuższych, dzięki temu możliwości będzie jeszcze więcej. Wystarczy, że gumę zahaczysz o nogę od stołu, balkon czy drzwi i możesz robić ćwiczenia zupełnie tak samo jak na siłowni. A wykorzystywanie ciężaru własnego ciała działa doskonale, o czym pewnie już wiesz! Nie masz pomysłu na ćwiczenia? Koniecznie zajrzyj na YOUTUBE, kopalnię tego typu treningów o różnym stopniu zaawansowania!

Ciężarki

Nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Jej wysokość ciężarki to absolutny must have w domu każdego sportowego freaka. Przydadzą Ci się nie tylko teraz, ale także w przyszłości, gdy trening w domu będzie akurat tego dnia będzie wyborem, a nie koniecznością. Treningów z użyciem ciężarków jest równie dużo, jak i z gumami, jeśli nie więcej. Nie musisz się więc martwić tym, że dopadnie Cię rutyna. Możesz w jednym treningu połączyć ćwiczenia z gumą wraz z tymi z użyciem ciężarków. Trening będzie jeszcze mocniejszy! Nie lubisz ćwiczeń na YouTubie? Zerknij na Instagram – to także świetna kopalnia inspiracji treningów w domu.


Kettle
Bell

Jeszcze nie masz kettla w domu? Kwarantanna i zamknięte siłownie to doskonały pomysł, żeby to zmienić! Twój brzuch Ci za to podziękuje. Trening z odważnikiem, bo tak można także nazwać kettle Bell, wzmacnia także serce oraz mięśnie grzbietu, a także pozwala spalić jeszcze więcej kalorii. Jego plusem jest to, że podobnie jak w przypadku ciężarków czy taśm, można go używać niemal wszędzie, a więc także i w domu, ale również w parku czy ogrodzie. Wystarczy nieco przestrzeni wokół Ciebie i pewność, że na pewno nie wyrzucisz nim przez okno lub w telewizor. Ze względu na dynamikę ćwiczeń z odważnikiem, trzeba wziąć to pod uwagę. Sam odważnik nie zajmuje dużo miejsca, także zmieści się w niemal każdej, nawet niewielkiej szafce.

Piłka lekarska

Kolejny hit, który mylnie większości kojarzy się z nielubianymi ćwiczeniami na szkolnym WF-ie. Piłka lekarska ma fantastyczne działanie chociażby na nasz kręgosłup, nie wspominając o motoryce, wytrzymałości i ogólnej poprawie kondycji. Dzięki ćwiczeniom z piłką także można wyrzeźbić sylwetkę, ale i porządnie się zmęczyć! Wystarczy poszukać treningowych inspiracji w Internecie i zainspirować się tym bardzo klasycznym i dla niektórych „retro” sportem, ale wracającym w jakże pięknym stylu!


Powyższe przykłady sprzętu sportowego sprawiają, że możesz wykonać niemal każdy trening bez 
konieczności wychodzenia z domu. To fantastyczna alternatywa dla treningu bez obciążenia. Jesteśmy przekonani, że ćwiczenia w domu nie muszą być słabe i delikatne. Mogą być równie wymagające i efektywne, jak te wykonywane na siłowni! Należy jednak pamiętać o tym, że najważniejsze jest zdrowe odżywianie! To niezwykle istotne, bo nawet najlepszy trening nie zapewni Wam efektów, jeśli nie będzie dobrej diety!

pixel