Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obcisły czy luźny, czyli jaki strój wybrać na trening?

2021-05-31
Obcisły czy luźny, czyli jaki strój wybrać na trening?

Niezależnie od tego, czy wolisz intensywny trening na siłowni, swobodny spacer po parku, czy też jesteś fanem spokojniejszych form ćwiczeń, takich jak joga, to do każdej z tych aktywności musisz wybrać odpowiedni strój sportowy.

 

  1. Czym należy się kierować, wybierając odpowiednią dla siebie odzież sportową?
  2. Jakie są wady i zalety noszenia luźnych i obcisłych ubrań sportowych?

 

Czym należy się kierować, wybierając odpowiednią dla siebie odzież sportową?


Producenci odzieży sportowej dokładnie przeanalizowali oczekiwania i potrzeby sportowców. Właśnie dlatego produkowana odzież oprócz tego, że jest bardzo wytrzymała i świetnie się prezentuje, to również zapewnia odpowiednią ochronę i wsparcie podczas treningu.
Oczywiście do różnych dyscyplin sportowych są produkowane adekwatne modele. Strój sportowy to bardzo ważny element wyposażenia każdego sportowca, ponieważ odpowiada nie tylko za ogólny komfort, ale także za jego zdrowie. Dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby dokonać odpowiedniego wyboru, biorąc pod uwagę rodzaj sylwetki, swoje preferencje treningowe oraz oczekiwania estetyczne.

Jakie są wady i zalety noszenia luźnych i obcisłych ubrań sportowych?


Najczęściej zadawanym pytaniem dotyczącym
odzieży sportowej  jest to, jaki strój sportowy wybrać to znaczy luźny, czy też obcisły? Każdy z tych rodzajów odzieży sportowej charakteryzuje się pewnymi zaletami, ale także i wadami. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj treningu zamierzamy  przeprowadzić i tym samym, jakiego zabezpieczenia będziemy potrzebowali.Preferencje treningowe to bardzo istotny czynnik, którym należy kierować się przy wyborze odpowiedniego stroju. W tym celu warto zrobić listę swoich aktywności, uwzględniając rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Kiedy już precyzyjnie określiliśmy swoje sportowe aktywności, to czas na wybór odpowiednich akcesoriów, sprzętu i oczywiście odzieży sportowej.Na przykład, jeśli preferujesz jazdę na rowerze, to aby uniknąć niepotrzebnych przeszkód i wkręcania się nogawek w szprychy, to należy postawić na obcisły, dobrze przylegający do ciała dół np. elastyczne legginsy. Poza tym, jeśli chodzi o kobiety, to lubią one podkreślać atuty swojej sylwetki, właśnie obcisłym, elastycznym strojem. 

Dobrze jest jednak pamiętać, że zbyt ciasna odzież sportowa, może spowodować także nieprzyjemne problemy zdrowotne. Strój sportowy do uprawiania konkretnej dyscypliny przede wszystkim powinien być funkcjonalny i praktyczny. Dlatego też kwestia mody jest zdecydowanie drugoplanowa, przy wyborze profesjonalnych ubrań sportowych. Noszenie nadmiernie ciasnych ubrań podczas treningu może skutkować niekorzystnym wpływem na nasze stawy biodrowe, kręgosłup, może zaburzać krążenie, negatywnie wpływać na układ odpornościowy oraz powodować dolegliwości gastryczne, takie jak refluks. Z kolei, jeśli chodzi o zbyt ciasne, źle dobrane legginsy, które powodują intensywny ucisk w pachwinach, to u kobiet mogą one spowodować infekcje drożdżakowe, a u mężczyzn problemy z erekcją i płodnością. Warto również zrezygnować ze spodni z niskim stanem, ponieważ kiedy ich wysokość jest nieodpowiednia, to boleśnie uciskają niektóre, mocno unerwione partie pleców. 

Natomiast jeśli chodzi o luźną odzież sportową, to w większości przypadków, jest to dużo lepsze rozwiązanie niż wybór zbyt ciasnego stroju treningowego. Jednak w niektórych przypadkach jest to nie najlepszy pomysł na strój sportowy, gdyż może przeszkadzać w treningu, powodując potknięcia, a nawet upadki. Dlatego też sportowcy unikają zbyt luźnych ubrań, zwisających sznurków do ściągania, zbyt długich rękawów oraz rozpuszczonych włosów. Po prostu eliminują czynniki, które powodują dyskomfort.Jeśli już dowiedziałeś się, jaki wpływ na zdrowie może mieć zbyt luźna i zbyt ciasna odzież sportowa, to wybór należy do Ciebie. Dobrze dobrany do sylwetki i rodzaju ćwiczeń strój, to gwarancja zarówno wygody, komfortu, jak i dobrego zdrowia.

Wiedza na ten temat z pewnością pozwoli Wam podjąć świadomą i tym samym najlepszą  decyzję. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

pixel