Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Majówka bez… stresu, czyli jak wyluzować i naprawdę odpocząć podczas urlopu majówkowego?

2019-04-24
Majówka bez… stresu, czyli jak wyluzować i naprawdę odpocząć podczas urlopu majówkowego?

Jak wykorzystać kilka dni wolnego i naprawdę odpocząć? Poznajcie nasze sposoby na wyluzowanie i relaks!

Każdy z nas już w styczniu wertuje kartki kalendarza, aby zobaczyć jak wypada znana wszystkim i uwielbiana „majówka”. Nic dziwnego – bardzo często biorąc jeden czy dwa dni urlopu, możemy zyskać nawet i tydzień wolnego! Już na samą myśl urlopu w środku wiosny robi nam się miło, a chwilę później zaczynamy planować wielki relaks i odpoczywanie.

Jedni wybierają zagraniczne wycieczki, inni wypady za miasto, jeszcze inni preferują swobodnego grilla w gronie znajomych na działce. Ale bez względu na obrany kierunek, jedno łączy nas wszystkich: chcemy po prostu odpocząć i się zrelaksować. Ku niezadowoleniu, często tylko na planach się kończy, ponieważ wszystko niszczy niekończący się stres, oczekiwania, wymagania, założenia, praca zdalna, zaglądanie do służbowych maili i wiele, wiele innych pobocznych spraw, które wpływają na nasze samopoczucie podczas majówkowego weekendu.

Stres to nasz największy wróg, nie tylko w pracy, ale także w życiu codziennym – wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie, a nawet pracę naszych hormonów. Dlatego w trakcie urlopu tak bardzo chcemy o nim zapomnieć i się wyciszyć. Jednocześnie chcemy, żeby krótkie wakacje były „idealne” a to ze sobą już na starcie koliduje. Co więc zrobić, aby jednocześnie cieszyć się urlopem majówkowym, wypocząć i wrócić w pełni zregenerowanym do pracy?

Pomysł na majówkę

Nie idealizuj

Każdy z nas planując urlop, nawet weekendowy chce, aby był to czas idealny pod każdym względem – noclegu, miejsca, pogody czy atrakcji. Oczywiście nie ma się czemu dziwić, nie zawsze bowiem mamy czas i możliwości na wyjazd, ale mamy niestety w zwyczaju za mocno idealizować nasze wiosenne wakacje. Wielu z nas już myśli o pochwaleniu się fotkami na Instagramie, czy o uprzednio obejrzanych zdjęciach w social mediach, co jest ogromnym błędem. Dobrze wiemy jak działają media społecznościowe – to tylko urywek naszego życia, często mocno wyreżyserowany. Dlatego jadąc gdziekolwiek, czy to za miasto czy dalej w Europę lub świat, pamiętajmy o tym, aby nie stawiać danemu miejscu wysoko ustawionej poprzeczki na podstawie np. obejrzanych zdjęć. To zawsze zgubne! Lepiej jechać bez oczekiwań, naprawdę się pozytywnie zaskoczyć i… zachwycić!

Nie wymagaj od innych

Niestety bardzo często mamy w zwyczaju wymagać od naszych towarzyszy bardzo dużo – za dużo. Jadąc ze znajomymi czy z partnerem lub rodziną chcemy, aby każdy miał takie samo nastawienie jak my. Jeśli jedziemy w góry, to wymagamy od innych uwielbienia do górskich spacerów, jeśli z kolei jedziemy do Włoch, chcemy, aby ktoś uwielbiał całodniowe zwiedzanie miasta w pełnym słońcu. Nie możemy wymagać od innych, aby mieli takie same upodobania jak my. Jadąc w góry nasz towarzysz może chcieć poleżeć na polanie i patrzeć na piękne góry, z kolei towarzysz w wycieczce do Włoch może preferować wieczorne spacery po starówce połączone ze smakowaniem win. Jak pogodzić nasze plany oraz osób, z którymi jedziemy? Przede wszystkim porozmawiać i zdecydować się na kompromis – zapewniamy Was, że każdy w ten sposób będzie zadowolony i na pewno uda się zorganizować plan, który zapewni relaks wszystkim wycieczkowiczom.

Nie wymagaj od siebie

Wymagamy bardzo dużo od innych, ale jeszcze więcej od siebie. Tutaj kobiety górują – panie są nauczone, że muszą sprawować pieczę nad rodziną, zorganizować wyjazd, spakować domowników, przyjąć rolę sternika czy zrobić listę zakupów. Mówimy temu wielkie STOP! Kobiety same sobie nakładają obowiązki i niepotrzebny stres, a wystarczyłoby rozdzielić obowiązki. Uwierzcie nam, nikt na tym nie ucierpi, każdy będzie miał zajęcie, stres nie przyjdzie, a relaksujący weekend nie będzie tylko marzeniem, a rzeczywistością! Panowie, do Was należy rola, aby pomóc paniom i nieco je odciążyć!

Wyłącz sprzęt służbowy

Podczas urlopu powinniśmy całkowicie wyłączyć się z myśli o pracy. Nie tylko powinniśmy przestać zamartwiać się zadaniami, które czekają na nas po majówce, ale co więcej, powinniśmy zupełnie odciąć się od telefonu czy maila służbowego. Uwierzcie nam, taki „reset” tylko ułatwi Wam powrót do pracy i obowiązków, a sami poczujecie większą motywację do pracy. Dlaczego? Bo na kilka dni się odetniecie od dotychczasowych zadań i być może spojrzycie na nie po powrocie z zupełnie innej perspektywy. Warto wypróbować tę zasadę „na własnej skórze” i zobaczyć czy działa!
Stopa sprawą służbowym na majówce

Dres i koniec!

Znane są nam dwie najpopularniejsze formy wypoczynku: aktywna i leniwa ;) Bez względu na to, jaką wybierzemy tej majówki, nieodłączonym elementem powinien być wygodny na strój. Na co dzień staramy się, aby wyglądać poważnie, schludnie, często również elegancko – jednym słowem dopasowujemy swój strój do obowiązków. Podczas majówki nie mamy żadnych obowiązków, a to oznacza totalny luz w kwestii ubioru! Czyż to nie wspaniałe? Najwygodniejszym ubiorem na tego typu okazje to nieśmiertelny już dres – bawełniany dla tych, którzy wolą spokojny wypoczynek, z kolei ten wykonany z odpowiednich tkanin ułatwiających przepuszczalność powietrza będzie doskonały dla aktywnych. W chłodniejsze dni lekka, przewiewna kurtka z kapturem rozwiąże wszelkie problemy z wiatrem czy deszczem, a w upalne dni wystarczy zdecydować się na przewiewne szortyT-shirt. Dzięki odpowiednio dobranemu zestawowi, będziemy świetnie się czuć, a jak wiadomo dobre samopoczucie sprzyja urodzie!

Zestaw dresowy na majókę

pixel