Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Koszulka termoaktywna — idealna odzież sportowa 

2018-12-13
Koszulka termoaktywna — idealna odzież sportowa 

Producenci odzieży sportowej od lat prześcigają się w szukaniu innowacyjnych technologii i wdrażaniu ich do swoich produktów. Przed odzieżą sportową stawia się szczególne wymagania. Ubranie nie ma wyłącznie chronić nas przed chłodem i spełniać funkcji estetycznych. Odzież treningowa powinna być naszą drugą skórą. Musimy czuć się w niej maksymalnie wygodnie, a ubranie nie może krępować nam ruchów. Jednocześnie musi spełniać funkcję termoregulacyjne i jak nasza skóra powinno wydalać wilgoć na zewnątrz.

To właśnie te powyższe funkcje sprawiły, że koszulki termoaktywne są podstawowym wyborem dla każdego wielbiciela sportu. Koszulki termoaktywne wykonane ze sztucznych materiałów, najczęściej poliestru i elastanu doskonale przylegają do naszego ciała, idealnie nadając się do treningów zarówno na zewnątrz, jak i w salach treningowych. 

Możemy wyróżnić trzy rodzaje koszulek termoaktywnych.

Pierwsza to koszulka kompresyjna wykonana z cienkich materiałów. Przeznaczona jest na cieplejszy okres roku lub do treningu wewnątrz. Często wzbogacona w siateczkowe wywietrzniki, które wspomagają wentylację.

W chłodniejsze jesienne dni powinniśmy skorzystać z koszulki nieco grubszej, o ściślejszym splocie. Jej głównym zadaniem jest oczywiście odprowadzanie potu na zewnątrz, ale także utrzymanie właściwej temperatury ciała.

Trzecim rodzajem, jest koszulka przeznaczona na zimowe dni. Ta odzież jest wyraźnie grubsza, jest też pozbawiona wszelkich wywietrzników. Solidny splot sprawi, że nie zmarzniemy podczas uprawiania zimowych sportów. 

Kiedy poddajemy się intensywnemu wysiłkowi, odpowiednio dobrana koszulka zapewni uczucie suchości i ciepła. Jednocześnie będzie wspomagała krążenie krwi i wspierała pracę mięśni. Pamiętajmy, aby dobierać koszulki we właściwym rozmiarze. Powinny być doskonalej dopasowane do naszej sylwetki, dzięki czemu wykorzystamy w pełni ich potencjał. 

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą markowych koszulek termoaktywnych dostępnych w naszym sklepie.
pixel