Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kilka propozycji, jak nosić odzież kompresyjną poza siłownią

2021-07-21
Kilka propozycji, jak nosić odzież kompresyjną poza siłownią

Odzież kompresyjna stała się w ostatnich czasach niemalże wyznacznikiem mody. Oprócz tego, że pomaga rewelacyjnie się prezentować, to także ma szereg korzyści zdrowotnych. Właśnie dlatego powinnaś poważnie rozważyć jej zakup. W szczególności, gdy chcesz dobrze się bawić i przy tym świetnie wyglądać.

  1. Jak nosić odzież kompresyjną poza siłownią?
  2. Czy odzież kompresyjna jest odpowiednia na rozgrzewkę i na regenerację po treningu?
  3. W jakich innych okolicznościach sprawdzi się kompresyjny strój sportowy?

 

Jak nosić odzież kompresyjną poza siłownią?


Wraz z rosnącą liczbą entuzjastów fitnessu, wzrasta także ilość osób, które zarówno do treningu na siłowni, jak i poza nią, używają profesjonalnej odzieży kompresyjnej.
Nie jest więc zaskoczeniem, że producenci postawili właśnie na ten rodzaj stroju treningowego. Oprócz tego, że odzież kompresyjna wygląda bardzo dobrze i przy tym modnie, to oferuje również wiele korzyści zdrowotnych.Oto kilka propozycji na modne stylizacje z wykorzystaniem odzieży kompresyjnej: 

  • Do prześwitującej, elastycznej sukienki, świetnie prezentują się kompresyjne  legginsy. Takie połączenie pozwala pokazać, to na co poświęcasz czas na siłowni. Niech każdy wie, że od przysiadów w lokalnej siłowni, posiadasz piękną, wypracowaną sylwetkę. Właśnie dzięki kompresyjnym, przezroczystym ubraniom, z łatwością wyeksponujesz i ujawnisz swoje atuty.

  • Jeśli nie czujesz się komfortowo, nosząc przezroczystą sukienką, to możesz nieco okryć się, zakładając długą bluzę i legginsy. W ten prosty sposób uzyskasz zarazem swobodny, jak i elegancki wygląd.

  • Gdy nosisz odzież kompresyjną przez cały dzień, to kontrast jest słowem kluczowym. Zapomnij wówczas o obcisłych strojach, aby nie wyglądać, jakbyś właśnie wyszła z sesji zdjęciowej, na której zostałaś pomalowana farbą do ciała. 

  • Aby uzyskać klasyczny, wyrafinowany wygląd, niestety musimy zrezygnować z bardzo obcisłych strojów, pomimo tego, że chętnie pokazałybyśmy swoje zgrabne ciało. Zamiast tego, warto zdecydować się na luźny sweter lub kurtkę i połączyć je z odpowiednio dobranymi kolorystycznie legginsami.

  • Jeśli zastosujemy warstwową stylizację, to z łatwością będziemy mogły zmieniać jej wygląd zależnie od okoliczności i pogody. 

 

Czy odzież kompresyjna jest odpowiednia na rozgrzewkę i na regenerację po treningu?


Ubrania kompresyjne to doskonały wybór na rozgrzewkę przed treningiem.
Właściwie wykonana rozgrzewka przed regularną sesją ćwiczeń, delikatnie zwiększa tętno i poprawia krążenie. Jeśli karmisz swoje mięśnie bogatą w tlen krwią, to możesz cieszyć się wzrostem wydajności. Na przykład, będziesz miała więcej siły i lepszą wytrzymałość, co pozwala na bardziej satysfakcjonującą sesję treningową.Na przykład szorty, mają za zadanie wywierać nacisk na stawy i mięśnie, w ten sposób, aby poprawić przepływ krwi. Dzięki temu możesz cieszyć się bardziej efektywną rozgrzewką, minimalizując jednocześnie ryzyko odniesienia kontuzji.Z kolei, jeśli chodzi o regenerację po treningu, to każdy sportowiec wie, że konkretne procedury po intensywnym wysiłku, są również ważne, jak rozgrzewka. W rzeczywistości badania naukowe wykazały, że mogą być nawet ważniejsze.Prawdopodobnie po wysiłku na siłowni, Twoje mięśnie są bardzo zmęczone, dlatego też warto poświęcić czas na przywrócenie ciała do równowagi, wykonując lekkie ćwiczenia rozluźniające. W takiej sytuacji odzież kompresyjna jest szczególnie ważna, ponieważ pobudza przepływ natlenionej krwi do mięśni. Pomaga to rozłożyć nadmiar kwasu mlekowego, co zmniejsza bolesność i ból po treningu.

W jakich innych okolicznościach sprawdzi się kompresyjny strój sportowy?


Nie ma nic gorszego niż spędzanie wielu godzin, w ciasnym fotelu w samolocie i wyjście z opuchniętymi kostkami i wyjątkowo zmęczonymi stopami. Dzieje się tak dlatego, że pozostawanie w pozycji siedzącej przez dłuższy czas bez ruchu, tzn. 4 godziny i więcej,  ma tendencję do powodowania zakrzepów krwi. Chociaż możesz być zdrowy, jak nigdy dotąd, to niestety zakrzepica jest częstym problemem u osób podróżujących na długich trasach, niezależnie od wieku. Na szczęście, dobra para kompresyjnych skarpet i legginsów może pomóc Ci uniknąć puchnięcia stóp podczas dłuższych podróży. Po prostu dodatkowe ciśnienie wywierane na nogi i stopy pobudza przepływ krwi, co zapobiega powstawaniu zakrzepów i opuchlizn.
Poza oczywistymi korzyściami zdrowotnymi legginsy świetnie wyglądają w połączeniu z naszymi wskazówkami modowymi powyżej. Z drugiej strony, ich dodatkowa elastyczność gwarantuje, że będziesz czuć się komfortowo podczas długich lotów lub podróży pociągiem.Odzież kompresyjna również świetnie sprawdza się podczas uprawiania sportów wodnych. Chociaż bikini jest świetnym wyborem, aby pokazać swoje ciało, to aby uprawiać niektóre sporty wodne, czasami musimy się zakryć. Jeśli więc zaczęłaś uprawiać surfing, to efektywne systemy zarządzania wilgocią, zawarte w odzieży kompresyjnej, sprawiają, że jest ona świetną alternatywą dla kostiumu kąpielowego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

KOSZULKA ADIDAS ALPHASKIN

 

pixel