Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie wytyczne są najistotniejsze przy wyborze ubrań sportowych?

2022-07-20
Jakie wytyczne są najistotniejsze przy wyborze ubrań sportowych?

Jeżeli Twoją pasją jest sport i poświęcasz mu wiele czasu, aby poprawić swoje osiągnięcia, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że właściwie dobrany strój treningowy to podstawa. Warto więc wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej aktywności i dobrać dla siebie idealne modele i wzory odzieży sportowej. Odpowiednie ubranie może nie tylko poprawić Twoje samopoczucie podczas treningu, ale także zmotywować Cię do lepszych wyników. 

 

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze ubrań sportowych?

 

Oczywiście wygląd, krój i odpowiedni do naszego gustu kolor nie jest bez znaczenia przy wyborze odzieży treningowej, jednak te kryteria nie powinny być priorytetowe. Czasami zdarza się, że w sklepie stacjonarnym sprzedawca oferuje Ci koszulkę, która ma idealną gramaturę, grubość włókna, świetne właściwości użytkowe, ale nie podoba Ci się krój i kolor. Wówczas warto dokładnie przemyśleć korzyści płynące z takiego wyboru, ewentualnie można zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym. Obecnie, jeśli dobrze znamy swoje rozmiary, to w internecie możemy w bardzo przystępnych cenach zakupić wysokogatunkową odzież sportową  dla juniorów, kobiet, czy też mężczyzn.

Jednak wybrane przez nas ubrania, przede wszystkim muszą być funkcjonalne, ale  również powinniśmy je lubić. Po prostu odpowiedni wzór i estetyczne wykończenie też są istotne, w przeciwnym razie nie będziesz chciał ich nosić zbyt często.

Podczas zakupu niezwykle ważnym parametrem jest także odpowiedni rozmiar. Dla większego komfortu podczas użycia odzież treningowa powinna przylegać bezpośrednio do ciała, jednak nie do tego stopnia, aby ograniczała Twój ruch. Po prostu musi dobrze pasować, ale równocześnie gwarantować pełen zakres ruchu. Kolejną wytyczną, którą też warto brać pod uwagę, jest przewiewność materiału. Wybieraj więc oddychającą odzież funkcjonalną z płaskimi szwami, która będzie dobrze dopasowywała się do sylwetki.

Warto również zwrócić uwagę na wykończenia tzn. należy sprawdzić, jak wszyte są plastry, czy też metki, ponieważ one także mogą nieprzyjemnie uwierać i tym samym być przyczyną dyskomfortu. Przed zakupem należy także zwrócić uwagę na gwarancje deklarowanej jakości, np. wybierając wełnianą bieliznę lub odzież funkcjonalną. Powinniśmy sprawdzić, czy producent ma pieczęć określającą wełnę lub zapewnia inną, niezależną gwarancję.

 

 

adidas logo

Oczywiście cena także to istotne kryterium. Jednak, jeśli interesująca Cię odzież treningowa posiada właściwe i adekwatne dla Twojej aktywności parametry to nie warto na niej oszczędzać. Oznacza to, że jest uszyta z wysokogatunkowych materiałów oraz ma właściwy krój, płaskie szwy i do tego odpowiadającą Ci estetykę wykonania. Dzięki takiej inwestycji będziesz przez kilka kolejnych sezonów mógł z niej korzystać, jeśli zapewnisz jej właściwą pielęgnację. Powszechnie wiadomo, że ubrania przeznaczone do uprawiania sportu o wiele szybciej się zużywają. Dlatego też, jeżeli zdecydujesz się na tańszą, niemarkową opcję, to z całą pewnością za kilka miesięcy będziesz zmuszony zakupić nową koszulkę, czy też bluzę.
Aby upewnić się do trafności swojego wyboru, warto także poznać zdanie aktywnie trenujących osób i dowiedzieć się, jakie mają oni doświadczenia i wrażenia dotyczące używanej przez nich odzieży sportowej.

Jeżeli masz zamiar zakupić koszulkę lub bluzę, to powinieneś również pomyśleć o rodzaju dekoltu. Niektórym odpowiada klasyczny, okrągły, ale inni wybierają na przykład dekolt typu łódka, czy też dekolt w szpic.

Jeżeli dowiedziałeś się, czego potrzebujesz i zdobyłeś większą wiedzę na temat odzieży funkcjonalnej, to z pewnością masz już rozeznanie dotyczące producentów, odpowiednich materiałów, czy też aktualnych, modowych trendów. Dlatego też z całą pewnością możesz spokojnie pójść na zakupy i wybrać ubrania, które będą idealnie do Ciebie pasowały. Oczywiście najważniejszym czynnikiem jest wybór wygodnej i praktycznej odzieży sportowej, w której będziesz czuł się po prostu dobrze i komfortowo, zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i w czasie intensywnego oraz bardzo wymagającego treningu. 

Serdecznie polecamy do zapoznania się z naszą ofertą!

W szczególności polecamy damskie i męskie bluzy sportowe

pixel