Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką odzież warto wybrać na trening fitness?

2022-08-15
Jaką odzież warto wybrać na trening fitness?

Oczywiście naturalne jest to, że pragniemy dobrze się prezentować w każdej sytuacji, w tym także na treningu. Jednak kobiety zazwyczaj są znacznie bardziej wymagające niż mężczyźni, jeśli chodzi o ubrania sportowe. Szczególnie miłośniczki mody potrzebują większej różnorodności i wielu opcji do wyboru. Aby dobrze wyglądać podczas ćwiczeń fitness, warto więc poznać charakterystyczne cechy, odpowiedniego do rodzaju aktywności stroju sportowego.

Czym jest i na jakie kategorie można podzielić treningi fitness?

 

Ze względu na to, że mamy różne priorytety i oczekiwania dotyczące stroju treningowego, to warto zadać sobie nieco trudu, aby znaleźć idealny dla siebie model adekwatny do rodzaju wykonywanego treningu. W zależności od intensywności i rodzaju ćwiczeń, zajęcia fitness można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich obejmuje sportowców rekreacyjnych, którzy ćwiczą około 2-3 razy w tygodniu w domu lub uczestniczą w różnych zajęciach fitness, aby zachować formę, zrelaksować się i oczyścić głowę z nadmiaru myśli. Niektórzy mogą także ćwiczyć, aby schudnąć lub poprawić i wzmocnić sylwetkę. Generalnie tę grupę określa się, jako początkującą lub średnio zaawansowaną.

Drugą kategorię stanowią sportowcy, dla których fitness jest wszystkim, czyli to dla nich nie tylko hobby, ale także styl życia. Takie osoby zwykle w centrum fitness czują się jak w domu, trenują regularnie, co najmniej 4 razy w tygodniu. Ich celem jest głównie poprawa własnej wydajności lub udział w zawodach. Są również częścią różnych społeczności fitness, śledzą innych entuzjastów tego rodzaju aktywności i pragną być inspiracją dla innych. Poza tym chcą mieć piękne ciało i atrakcyjną odzież sportową, w której dobrze się czują, bo spędzają w niej wiele godzin w ciągu dnia. Ze względu na długie sesje treningowe, intensywność i poziom wykonywanych ćwiczeń, szukają przede wszystkim wysokiej jakości, funkcjonalnej  odzieży. W tej grupie znajdziemy głównie zaawansowanych i doświadczonych sportowców.

Jakie właściwości powinny mieć ubrania do fitnessu?

 

Wybierając strój treningowy, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, czy zapewniają nam one pełną swobodę ruchu. Często podczas treningu źle dopasowane ubranie nas ciśnie, czy też ogranicza i tym samym uniemożliwia nam przyjmowanie odpowiednich pozycji, czy też wykonywania wypadów, przysiadów lub pompek. Ubranie zdecydowanie nie może odwracać uwagi od treningu, tylko powinno gwarantować nam pełen komfort i umożliwić skupienia się na prawidłowym wykonaniu poszczególnych ćwiczeń. Jeśli więc wykonamy cały trening, ciągle myśląc o tym, że legginsy nam się zsuwają lub nieprzyjemnie nas krępują, to z całą pewnością taki dyskomfort może niekorzystnie wpływać na nasze osiągnięcia sportowe. Odzież do ćwiczeń powinna być wygodna i zapewniać maksymalną swobodę podczas wykonywanych ćwiczeń, jednak nie mogą także być zbyt luźne. Bardzo ważne jest to, aby znaleźć złoty środek. Musimy więc wybrać odpowiedni rozmiar, aby zapewnić właściwe dopasowanie naszych ubrań, oraz sprawdzić, czy wybrany element naprawdę nam odpowiada. Dlatego też warto przetestować wcześniej konkretny, sportowy strój podczas użytkowania. Kiedy więc przymierzamy go w sklepie, powinniśmy wykonać kilka podstawowych ćwiczeń, takich jak przysiady lub pompki, aby zobaczyć, jak ubrania zachowują się w takich pozycjach.

stanik sportowy

Aby skupić się wyłącznie na treningu, musimy po prostu czuć się komfortowo w swojej odzieży sportowej. Dobrze więc jest wybrać ubrania z jak najmniejszą liczbą szwów lub całkowicie bezszwowe, ponieważ nie powinny one w żaden sposób podrażniać naszej skóry. Niestety mogłyby to robić zbyt szorstkie szwy. Równie ważnym kryterium przy wyborze jest także rodzaj materiału. Nieodpowiednio dobrany, często ogranicza nasze ruchy lub sprawia, że czujemy się w nim nieswojo. Kolejną bardzo ważną cechą odzieży sportowej jest oddychalność i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że jej celem nie jest zapobieganie poceniu się, ale izolowanie skóry od wilgoci. Dzięki temu możemy czuć się komfortowo podczas ćwiczeń, gdyż nasza skóra pozostanie sucha.

Ostatnim kryterium jest nieprzezroczystość, tzn. odpowiedni stopień krycia materiału. Tutaj oczywiście wiele zależy od preferencji każdego z nas. Niektórzy ludzie nie mają nic przeciwko bardziej przezroczystym ubraniom i tego nie zauważają, inni mogą czuć się niekomfortowo, gdy ubrania odsłaniają więcej, niż by chcieli. Zawsze więc należy wybierać takie ubrania, w których będziemy czuli się dobrze.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

W szczególności polecamy bieliznę i koszulki sportowe!

pixel