Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak właściwie dbać o ubrania sportowe, aby długo zachowały swą przydatność.

2022-04-27
Jak właściwie dbać o ubrania sportowe, aby długo zachowały swą przydatność.

Specjalistyczna odzież sportowa to niezbędne wyposażenie osób, które aktywnie uprawiają, różne aktywności sportowe. Niestety za wysoką jakość się płaci. Dlatego też profesjonalny strój treningowy nie należy do najtańszych. Jednakże nie warto na nim oszczędzać, ponieważ zapewnia on nie tylko autentyczny komfort podczas ćwiczeń, ale również skuteczna wsparcie dla mięśni i ochronę przed chłodem. Jednak, aby nasze ubrania długo były przydatne, to należy o nie odpowiednio zadbać.

  1. Czy odzież sportową należy prać w pralce, czy też ręcznie?
  2. Jakimi środkami należy prać ubrania sportowe?
  3. Kilka sposobów prania sportowych ubrań

 

Czy odzież sportową należy prać w pralce, czy też ręcznie?

 

Opinie na temat tego, czy profesjonalną odzież sportową należy prać w pralce, czy też ręcznie, są oczywiście podzielone. Przeciwnicy prania mechanicznego twierdzą, że pralka niszczy specjalistyczne tkaniny. To nie do końca prawda, że ​​30°C jest tak optymalne, że nie uszkadza żadnych tkanin. Wiele nowoczesnych pralek oferuje również możliwość ustawienia specjalnego programu do prania odzieży sportowej. W takim przypadku program dostosowuje wszystkie funkcje w taki sposób, aby wyprana koszulka zachowała wszystkie swoje właściwości.Pranie ręczne jest również zalecane dla tego rodzaju odzieży. Jeśli obawiamy się, że pralka może uszkodzić tkaninę, to oczywiście można wybrać tę opcję. Bez względu na wybraną metodę zawsze należy stosować odpowiednie detergenty, gdyż to one w dużej mierze odpowiadają za stan naszych ubrań.
bluza adidas entrada

 

Jakimi środkami należy prać ubrania sportowe?

 

Oczywiście proszek jest nadal najpopularniejszym detergentem do prania. Nie działa to jednak dobrze w przypadku odzieży sportowej. Jakich więc środków należy używać, aby przez długi czas cieszyć się idealnym kształtem swoich ubrań? Istnieje kilka opcji. Jeśli nie zadowala Cię nic innego niż proszek do prania, to najlepiej wybrać taki, który jest przeznaczony do prania odzieży dziecięcej, ponieważ zazwyczaj jest  on mniej agresywny, niż zwykły detergent. Na rynku dostępne są również specjalne preparaty przeznaczone do prania odzieży sportowej, które zapewniają odpowiednie środowisko dla tego rodzaju ubrań. Można je znaleźć w sklepach sportowych, lub w wyspecjalizowanych sieciach. Jest jeszcze jedna możliwość prania, która jest stara, jak świat i korzystały z niej nasze babcie. Po prostu do prania możemy wybrać także mydło lub płatki mydlane, które są wręcz idealne do tego celu. Nie zawierają one agresywnych chemikaliów, ani wybielaczy, dzięki czemu nie ma problemu odkształcania się, czy też utraty podstawowych właściwości. Podczas prania sportowej odzieży nie zaleca się używania płynów zmiękczających, które destrukcyjnie działają na dzianinę, lecz raczej delikatnego pudru, specjalnego preparatu, lub właśnie mydła do prania. Lepiej też unikać mechanicznego suszenia i prasowania tkaniny.

Kilka sposobów prania sportowych ubrań

 

Istnieje kilka sprawdzonych trików, które sprawiają, że pranie odzieży sportowej jest przyjemniejsze i co najważniejsze znacznie bezpieczniejsze. Przede wszystkim nie mieszaj tego rodzaju ubrań z innymi rzeczami, jeśli nie chcesz, aby straciły swój kształt. Jeśli więc zdecydujesz się skorzystać z pralki, to warto rozważyć zakup specjalnej torby na pranie. Zapewni to dodatkową ochronę. Taką torbę można również wykonać samodzielnie. Do tego celu będziesz potrzebować cienkiej pieluchy lub miękkiej, naturalnej tkaniny. Oba te rozwiązania pomogą zachować wszystkie właściwości specjalistycznej odzieży. Zanim jednak włożysz ubrania do pralki, to wcześniej zapnij wszystkie zamki, tylko to da Ci gwarancję, że nie zniszczą one przypadkowo tkaniny podczas prania.Oczywiście nawet najbardziej poprawne pranie nie pomoże, jeśli odzież nie będzie wykonana z dobrego, wysokogatunkowego materiału. Właśnie dlatego do uprawiania sportu warto wybrać wysokiej jakości, specjalistyczne ubrania, które zarówno zapewnią komfort, jak i skuteczną ochronę podczas ćwiczeń. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Polecamy męskie i damskie bluzy sportowe Adidas, Nike, 4F!

pixel