Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ubrać się na wiosenne treningi i spacery na świeżym powietrzu?

2019-03-11
Jak ubrać się na wiosenne treningi i spacery na świeżym powietrzu?

Jak dobrać odpowiedni strój do pierwszych, wiosennych dni, aby czuć się swobodnie podczas trenowania lub spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu?

To oficjalne! Zima w końcu się kończy! Czujemy w powietrzu coraz wyższą temperaturę, a promienie słońca coraz częściej i dłużej towarzyszą nam w ciągu dnia. Dzięki temu chętniej wychodzimy również na zewnątrz – na trening lub spacer z rodziną czy znajomymi. Jak odpowiednio ubrać się do takiej pogody, aby czuć się swobodnie?

Aktywność na zewnątrz

Po długich miesiącach zimy, podczas której większość swojego czasu spędziliśmy w domu lub siłowni, w końcu aż chce się wyjść! Spacerować, biegać, ćwiczyć – cokolwiek by to było, ważne aby towarzyszyła temu radość i dobra zabawa.

Niestety, podekscytowani ciepłą pogodą, bardzo często popełniamy ten sam błąd, który najczęściej skutkuje przeziębieniem – ubieramy się nieodpowiednio do temperatury. Albo przegrzewamy organizm, albo wręcz odwrotnie, zaziębiamy go. Aby tego uniknąć, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej odzieży, zwłaszcza jeśli zamierzamy spędzić czas na zewnątrz aktywnie.

Jak się ubrać?

Przysłowiowa i znana z mowy potocznej „cebulka” jest jak najbardziej na miejscu, o ile jej warstwy wykonane są z materiałów pozwalających skórze swobodnie oddychać. Zakup koszulki odprowadzającej wilgoć, wykonanej w technologii DRY, jak koszulka NIKE może być jednym z lepszych zakupów tej wiosny. Tego typu produkt będzie odpowiedni na trening podczas każdej pory roku, bez względu na to czy będzie wykonywany na zewnątrz czy w pomieszczeniach zamkniętych.

Koszulka termoaktywna Nike

Niezwykle ważnym elementem stroju podczas wiosennych aktywności są spodnie. Te marki ADIDAS z serii TIRO będą najlepszym wyborem. Są nie tylko wygodne, ale także doskonale uszyte, zapewniając w ten sposób wygodę użytkowania. Nie można zapomnieć również o odpowiednim materiale, który pozwoli skórze swobodnie oddychać.

Spodnie dresowe Adidas TIRO

Jednak to, o czym nie można zapomnieć, to lekka kurtka, tzw. „wiatrówka”, która ochroni przed lekkim wiatrem i chłodem. Kurtki Adidas, pochodzące z serii TIRO będą doskonałym uzupełnieniem wiosennej stylizacji zarówno sportowej jak i casualowej. Lekka kurtka, pod którą powinna znaleźć się koszulka z krótkim lub długim rękawem, w zależności od pogody, powinna być zawsze „pod ręką”. Wiosenna pogoda jest bardzo zmienna i często nieprzewidywalna, a ostatnie czego chcielibyśmy podczas pierwszych wiosennych dni, to przeziębienie.

Kurtka wiatrówka Adidas TIRO 17

W przypadku trenowania na zewnątrz czy biegania, nie powinniśmy zapominać również o czapce. To właśnie o tę część ciała powinniśmy szczególnie dbać, zwłaszcza, gdy pogoda jest przejściowa. W zależności od temperatury powietrza, ale i też naszych referencji, czapka może być cienka lub nieco grubsza. Na wiosenne spacery doskonała będzie czapka Adidas z serii TIRO, która na pewno uchroni przed często uporczywym wiatrem i jeszcze chłodnym, choć wiosennym już powietrzem.

Czapka Adidas TIRO

O czym nie można zapomnieć?

Myśląc całościowo o naszym stroju, nie możemy zapomnieć o bieliźnie i skarpetkach. One również powinny być wykonane z odpowiednich materiałów – odprowadzających wilgoć i pozwalających skórze swobodnie oddychać. W ten sposób zapewniamy sobie nie tylko komfort, ale i ochronę przez rozwojem bakterii, zwiększających ryzyko zaziębienia organizmu.

Wyjdź z domu!

Najważniejsze w aktywności na zewnątrz jest to, że po miesiącach życia w smogu, z deszczem i śniegiem oraz towarzyszącym niskim temperaturom, w końcu możemy cieszyć się promieniami słońca, idącą za tym witaminą D, która tak bardzo potrzebna jest naszemu organizmowi, ale także, a może po prostu faktem, że w końcu się nam bardziej chce! Nic tak nie motywuje do biegania czy spaceru na świeżym powietrzu jak rosnące kwiaty przy drodze, zielone liście na drzewach czy bezchmurne niebo.

pixel