Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać damski strój treningowy do sylwetki gruszki i sylwetki prostokątnej?

2021-04-29
Jak dobrać damski strój treningowy do sylwetki gruszki i sylwetki prostokątnej?

Wyrobienie w sobie nawyku regularnego treningu jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz dodać do swoich przyszłych postanowień. Niezależnie od tego, czy wybierzesz siłownię i będziesz rozbudowywać swoje mięśnie, czy też wolisz spokojniejszy sposób ćwiczeń, taki jak joga. A może preferujesz jazdę na rowerze i planujesz poprawić swoją sprawność właśnie w ten sposób, to w każdym przypadku, bardzo istotny jest odpowiedni strój treningowy. 

 

  1. Czym charakteryzuje się kształt kobiecej sylwetki typu gruszka?
  2. Jak dobrać strój do ćwiczeń dla sylwetki gruszki?
  3. Czym charakteryzuje się prostokątny typ budowy ciała?
  4. Co założyć na trening, jeśli masz prostokątny kształt ciała?

 

Czym charakteryzuje się kształt kobiecej sylwetki typu gruszka?

 

Kiedy myślisz o gruszce, to z pewnością przychodzi Ci do głowy bardzo popularny owoc. Istnieje pewien kształt ciała, który przypomina właśnie formę gruszki, dlatego też nadano jej taką nazwę. Kobiety o typie figury gruszki mają zazwyczaj większą dolną część ciała w porównaniu do górnej. Ramiona są zazwyczaj wąskie, a piersi są stosunkowo małe. Porównując biodra z ramionami, biodra zazwyczaj przeważają wielkością. Kobiety o figurze gruszki najczęściej mają zaokrąglone pośladki oraz dobrze zarysowaną i nieco zaokrągloną talię.

 

Jak dobrać strój do ćwiczeń dla sylwetki gruszki?

 

Mając na uwadze, że górna część ciała kobiet o figurze gruszki jest zazwyczaj mniejsza, to komponując strój treningowy, warto skoncentrować się właśnie na górze. Aby przyciągnąć uwagę do górnej części ciała, należy wybrać odzież treningową z ciekawym dekoltem, kreatywnym wzorem albo krzykliwym kolorem. Natomiast jeśli lubisz ubierać się warstwowo do ćwiczeń, to dobrze, aby ubranie pod spodem, miało atrakcyjny i zwracający uwagę kolor.Żeby w inteligentny sposób podkreślić kształt swojego ciała i czuć się jak najlepiej na siłowni lub podczas jogi, wybieraj także dopasowane topy, które podkreślą Twoją talię. Zdecyduj się na  top, którego długość nie będzie wykraczać poza biodra. Możesz też jeszcze bardziej podkreślić talię, wybierając top o kroju księżniczki. Natomiast, jeśli chodzi o szorty, najlepiej jest trzymać się ciemnych kolorów, aby optycznie zmniejszyć dolną część ciała i nadać jej bardziej zwartą formę. Z kolei, jeśli chcesz optycznie wydłużyć swoje nogi, to możesz to zrobić, wybierając parę długich, prostych spodni z szerokimi nogawkami.Czego należy unikać, jeśli masz figurę gruszki?Jeśli masz typ sylwetki typu gruszka, to warto zrezygnować z:Obcisłych legginsów, które zwracają uwagę na Twoje biodra Jasnych legginsów lub spodni treningowych Bardzo dużych topów, które kończą się na biodrach, co może jeszcze bardziej optycznie powiększyć Twój rozmiar.

 

Czym charakteryzuje się prostokątny typ budowy ciała?

 

Istnieje wiele różnych kształtów kobiecej sylwetki. Jedną z nich jest budowa prostokątna, która jest najpopularniejsza wśród Pań. Sama nazwa jest bardzo wymowna. Kobiety z tym typem ciała są zazwyczaj szczupłe i nie zawsze mogą być bardzo pewne swoich krągłości. Proporcje talii, ramion i miednicy są prawie takie same i są one ustawione w podobny sposób. Prostokątny kształt ciała może określać także sylwetkę większych kobiet. W tym przypadku krzywe są nadal wyrównane w podobny sposób i są rozłożone konsekwentnie w całym ciele. Najbardziej typową właściwością dla tego kształtu ciała jest równowaga i brak żywego akcentu na jakiejkolwiek konkretnej grupie mięśni. 

 

Co założyć na trening, jeśli masz prostokątny kształt ciała?

 

Najważniejszym celem Pań o prostokątnym kształcie ciała jest zazwyczaj stworzenie iluzji bardziej kobiecych krągłości. Odzież z zaokrąglonymi szwami z pewnością może pomóc w tym przypadku. Ponadto, wybierając kolorystykę legginsów, warto skupić się na tych, które mają kreatywne detale na biodrach i pośladkach. Aby dodać dodatkowy poziom krągłości, eksperymentuj także z jaskrawymi kolorami. Jasne kolory mają tendencję do wizualnego eksponowania ciała. Jest to więc dokładnie to, czego potrzebujesz, aby zarysować swoje krągłości.Kolejną wskazówką, w jaki sposób można stworzyć iluzję krzywizny, jest noszenie góry i dołu w dwóch różnych, a nawet kontrastujących kolorach. Zdecydowanie warto poeksperymentować z kolorami. Aby dodać objętości swojej sylwetce, możesz też spróbować różnych kompozycji kolejnych warstw odzieży treningowej. 

Żeby optycznie powiększyć krągłości, możesz także wybrać top, który posiada zaszewki lub jest plisowany. Natomiast, żeby wyszczuplić talię, warto zdecydować się na top z kolorowymi panelami w okolicy talii. Otwarty dekolt również stworzy iluzję krągłości i pomoże Ci wydobyć to, co najlepsze w Twoim typie sylwetki. Jeżeli lubisz nosić sportowe staniki, spróbuj wybrać model z wbudowanymi wkładkami, które dodają objętości. Z kolei, jeśli chodzi o wybór spodni, to najlepsze będą proste legginsy z odwróconym paskiem w talii.  Warto też dobrać kolor tak, aby sprawiał, że Twoje biodra będą wyglądały na większe, niż są w rzeczywistości. Jeśli wolisz ćwiczyć w spodniach, wybierz parę z zaokrąglonymi szwami w okolicy bioder, ud i pośladków. 

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przydadzą się przy wyborze odpowiedniego do rodzaju sylwetki stroju treningowego. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

pixel