Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ćwiczyć i trzymać formę w domu?

2020-03-17
Jak ćwiczyć i trzymać formę w domu?Dożyliśmy trudnych czasów. Czasów, które nas testują – naszą odpowiedzialność społeczną, cierpliwość i zastosowanie się do zasad.

W czasie odizolowania się od tłumów, imprez, spotkań towarzyskich (nawet z bliskimi!), ale także wizyt na siłowni, treningów z przyjacielem na miejskiej siłowni czy choćby wspólnego biegania, wcale nie musimy cierpieć. Okazuje się bowiem, że nasz dom to nasza własna, prywatna siłownia, którą każdy może wykorzystać na wiele, nieznanych dotąd, sposobów!

Jeśli pracujesz zdalnie lub obecnie nie pracujesz spędzając czas w domu, to wiedz, że możesz ten szczególny czas wykorzystać na korzyść swojej sylwetki. Jak to zrobić? Jak zadbać o siebie w czasie domowej kwarantanny?

Jedz zdrowo! 

Figurę buduje się w kuchni. Co to oznacza? To, że najważniejsza jest zdrowa, dobrze zbilansowana dieta! To nie jest czas na objadanie się chipsami, orzeszkami czy nadmierną ilością makaronu z niezdrowymi sosami. To czas, aby na spokojnie przestawić swoje nawyki żywieniowe – to właśnie teraz mamy więcej czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, zaplanowanie ich i realizowanie założonego planu.

Konsultacje online

Nie wiesz od czego zacząć zdrową dietę? Skorzystaj z konsultacji online! To właśnie teraz najlepszy czas, aby „na spokojnie” znaleźć dietetyka, napisać do niego i rozpocząć nowy etap swojego życia. Konsultacje online mają to do siebie, że nikt się nie spieszy, można omówić wszystko, a w każdym momencie dnia można napisać maila lub SMS-a z prośbą o dodatkową motywację ;-)

W zdrowym ciele zdrowy duch! 

Zdrowe ciało, to większa odporność, pewność siebie, lepsze samopoczucie. Żeby tak się stało, najpierw trzeba trochę poćwiczyć i się o to postarać. Na szczęście wcale nie trzeba wychodzić z domu! Jeśli nie masz pomysłu od czego zacząć, wpisz w wyszukiwarce YouTube „home Workuto”, podobnie na Instagramie. Serwisy zaproponują Ci dziesiątki, jeśli nie setki filmów, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Bez użycia żadnego sprzętu, ale także takie z hantlami czy gumami oporowymi. Możesz ćwiczyć w domu jogę, tabatę, interwały, pilates, kickboxing… i wiele innych dyscyplin! Wystarczy odrobina chęci, aby wstać z kanapy czy od stołu. Reszta pójdzie już z górki! ;)
pixel