Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Home office

2020-04-02
Home office

Większość z nas powinna teraz pracować z domu lub po prostu przebywać w nim możliwie jak najwięcej czasu. Jak nie zwariować i poradzić sobie z tym trudnym czasem?

Wyobrażenia pracy w domu są różne. Najczęściej malowane różowymi barwami, opisywane jako praca marzeń. Bo przecież można siedzieć w piżamie, bo nie trzeba nigdzie wychodzić (nawet jak jest zimno!), bo nie trzeba stać w korkach no i spędzamy czas w miejscu, które kochamy najbardziej. Rzeczywistość jednak różowa nie jest i chyba wszyscy się teraz o tym przekonujemy na własnych skórach. Bo nie wiemy, który jest dzień tygodnia, bo czujemy się ospali, bo mamy po prostu dość siedzenia cały czas w domu.

Wynika to z tego, że jednak większość z nas każdy swój roboczy dzień spędzała w biurze i nie jest przyzwyczajona do pracy z domu. A ta, wbrew pozorom, da się lubić – trzeba tylko dobrej organizacji czasu i szukania pozytywów. Jak więc poradzić sobie z home office?

Wyznacz godziny pracy

To najważniejszy aspekt i od niego powinniśmy zacząć, mianowicie wyznaczenie sobie sztywnych godzin pracy. Przecież na co dzień nie pracujemy najpierw 2 godziny, później 2 godziny drzemki, a później praca w nocy. Klucz do sukcesu to wyznaczenie sobie ram: pracuję od 7-8-9-10 przez 8 godzin. To jest mój czas pracy, który wykorzystuję, jak tylko mogę, żeby później mieć czas wolny.

Pamiętaj o przerwie!

Wielu z nas, którzy wyznaczą już sobie godziny pracy, zapomina o… przerwie! Na kawę, herbatę czy posiłek. A takie przerwy są nam koniecznie, zwłaszcza, że w obecnej sytuacji koniec pracy nie oznacza wycieczki na rower czy do restauracji, a często przechadzkę z jednego pokoju do drugiego, a nawet przebywanie w tym samym pomieszczeniu. Dlatego przerwa jest tak ważna zarówno dla naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Praca z domu to nadal normalna praca i należą nam się prawa takie, jak na co dzień. A przerwę zawsze możecie wykorzystać na krótką jogę, tabatę czy taniec.

Tylko nie piżama…

To jeden z częstszych błędów popełnianych przez homeoffice’owych nowicjuszy. Praca w domu = piżama cały dzień. To bardzo duży błąd, ponieważ przez to tracimy oddzielenie domu od pracy, które jest bardzo potrzebne. Oczywiście nie będziemy Wam kazać się wyszykować, ale wystarczy, że założycie wygodne dresy, bluzkę lub bluzę i.. gotowe! A w trakcie spotkania z kompanami z pracy możecie koszulkę zamienić na koszulę. Pamiętajcie, że w naszej ofercie znajdziecie mnóstwo wygodnych spodni dresowych, bluz z kapturem, zapinanych, a także koszulek w wielu kolorach. Home office nie musi być nudny!

Zjedz śniadanie

Bez tego ani rusz. Wstajecie, jecie pyszne, pełnowartościowe śniadanie i dopiero wtedy zaczynacie pracę. Uwierzcie nam – w zdrowym ciele, zdrowy ruch!

Przestrzeń do pracy musi być

Nawet w niewielkim pokoju można zorganizować sobie przestrzeń do pracy. Dzięki temu nie spędzicie całego dnia na kanapie, a Wasza produktywność powinna być większa. Oczywiście nie chodzi o to, abyście zmienili wystrój swojego wnętrza, a raczej dopasowali jego część do obecnej sytuacji. Może to być rozkładane biurko czy choćby kącik w salonie.

pixel