Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym powinny cechować się kompresyjne szorty?

2021-08-16
Czym powinny cechować się kompresyjne szorty?

Technologia kompresji jest używana przez sportowców, aby poprawić zarówno wydajność podczas treningu, jak i regenerację po wysiłku.Jednak przed zakupem kompresyjnej odzieży sportowej, warto uzyskać szczegółowe i wyczerpujące informacje na temat materiału i rozmiaru, aby upewnić się, że będzie odpowiadała ona naszym oczekiwaniom.

Czym powinny cechować się kompresyjne szorty?


Spodenki sportowe
z wewnętrzną kompresją zapewniają mocne wsparcie mięśni, a zewnętrzna siatkowa warstwa, skuteczną osłonę. Zaprojektowane są tak, aby zapewnić duży komfort podczas intensywnego wysiłku, dlatego też stanowią idealny element stroju każdego biegacza.

Odzież sportowa z wewnętrzną kompresją, gwarantuje dynamiczne wsparcie, które pozwala na dłuższe użytkowanie. Spodenki takie zmniejszają ruch mięśni, co minimalizuje ryzyko kontuzji, zapewniają także optymalną pozycję, która pozwala zwiększyć swoją wydajność. 

Spodenki uciskowe precyzyjnie owijają nogi i tym samym pomagają zmniejszyć zmęczenie i bolesność mięśni, jednocześnie je stabilizując. Dodatkowo zewnętrzna warstwa, która zazwyczaj jest wykonana z elastycznej tkaniny oraz boczne rozcięcia, umożliwiają pełną swobodę ruchów podczas ćwiczeń. 

Przed zakupem warto także sprawdzić rodzaj materiału. Odzież kompresyjna powinna być uszyta z wytrzymałej, ale lekkiej przędzy, która równocześnie zapewnia wielokierunkową rozciągliwość, doskonałą elastyczność i większą niż przy zwykłej odzieży, trwałość. Poza tym materiał powinien aktywnie i skutecznie odprowadzać nadmiar potu i wilgoci, zapewniając skórze chłód, suchość i wygodę podczas dążenia do najlepszych wyników. Z kolei płaski, elastyczny, wygodnie przylegający do skóry pas oraz wewnętrzny ściągacz, powinny ułatwiać idealne dopasowanie do sylwetki. Warto zdecydować się także na model z praktycznymi kieszeniami i elementami odblaskowymi. Dzięki temu możemy schować klucze, portfel, czy też telefon oraz będziemy lepiej widoczni na drodze podczas biegania.

Odblaskowe wykończenia są niezwykle istotne, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo, zwiększając naszą widoczność dla przejeżdżających pojazdów. Osoby aktywne preferujące odzież kompresyjną najczęściej wybierają spodenki uciskowe, których wewnętrzna konstrukcja gwarantuje idealną równowagę między wsparciem i komfortem, we wszystkich kluczowych miejscach. Dzięki temu zapewnia nam pewność podczas długodystansowego biegu. Wielu biegaczy docenia niezwykłą funkcjonalność szortów kompresyjnych, ponieważ zwykle wykonane są w ten sposób, że ich pas idealnie przylega do ciała i ma odpowiednią głębokość. Natomiast z boku często mają one praktyczną, zapinaną na zamek kieszeń, w której można przechowywać przydatne przedmioty osobiste.

W sklepach sportowych można znaleźć także modele z otworem wentylacyjnym, który skutecznie zwiększa przewiewność podczas ćwiczeń oraz wzory z nieco dłuższymi nogawkami. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią taką długość. Jeżeli preferujesz zdrowy styl życia, czy też jesteś profesjonalnym sportowcem, to z pewnością stawiasz na najwyższą jakość zarówno akcesoriów, jak i odzieży sportowej. Dlatego też kompresyjny strój treningowy to zdecydowanie najtrafniejszy wybór. Dostępna na rynku odzież uciskowa zapewnia niezbędne do poprawiania swoich osiągnięć sportowych wsparcie.

Profesjonalny strój kompresyjny jest zalecany także przez lekarzy, trenerów sportowych i kręgarzy, w celu poprawy krążenia i zmniejszenia bólu mięśni. Polecane są w szczególności kompresyjne  spodenki, podtrzymujące uda, biodra i pachwiny.Jeśli więc wybraliśmy odpowiedni do swojego wzrostu i budowy model idealnie dopasowanych spodenek, to musimy pomyśleć także o kolejnych elementach naszego sportowego stroju. Dzięki właściwie skomponowanej odzieży sportowej, adekwatnej do dyscypliny sportowej, którą uprawiamy, możemy nie tylko cieszyć się dużym komfortem, ale także pobijać swoje osobiste rekordy.

Warto jednak pamiętać, że odzież uciskowa jest środkiem zapobiegawczym i wspierającym, a nie lekarstwem. Jeśli więc doznałeś kontuzji sportowej, to musisz skontaktować się z lekarzem, aby znaleźć najlepszą dla siebie opcję leczenia. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą odzieży kompresyjnej!

pixel