Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co ćwiczyć w domu?

2020-05-21
Co ćwiczyć w domu?

Trening w domu w ostatnim czasie stał się dla nas normalnością. Na pewno przez jakiś czas taką normalnością pozostanie, bo na otwarcie siłowni przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać i na pewno nie od razu każdy z nas od razu będzie miał okazję z niej skorzystać.

Tym bardziej warto pamiętać o tym, że nasz dom jest także świetnym miejscem do ćwiczeń różnego rodzaju – od tych spokojnych, rozciągających, poprzez angażujące ciało, do bardzo intensywnych. Co więc ćwiczyć w domu, żeby się nie znudzić, a jednocześnie pobudzać wszystkie mięśnie?

  1. Joga
  2. Tabata
  3. Trening z gumami
  4. Pilates


JogaDo jogi wystarczy mata, wygodne legginsy oraz stanik sportowy i top. Dzięki wygodnym ubraniom, nasze ruchy nie będą ograniczane, a asany, czyli ruchy w jodze, przyjdą z większą łatwością. Joga to fantastyczny sport, który pobudza głębokie mięśnie do pracy, a jednocześnie je rozluźnia. Brzmi jak sport idealny? Na pewno! Ale czy łatwy? Nie do końca. Zanim zaczniesz ćwiczyć jogę, poczytaj, pooglądaj kursy i włącz instruktaż dla początkujących! Z każdym tygodniem zauważysz znaczącą poprawę i będziesz w stanie kontynuować swoją przygodę z coraz bardziej zaawansowanymi asanami.


Tabata

Niezwykle intensywny i zarazem krótki trening ma za zadanie pobudzić metabolizm do maksimum, dzięki czemu i spalać mnóstwo kalorii nie tylko podczas treningu, ale także po nim. To doskonały pomysł na zrzucenie zbędnego tłuszczyku, zwłaszcza tego najbardziej opornego. W sieci znajduje się mnóstwo treningów, pamiętaj jednak o tym, aby przed właściwym treningiem wykonać rozgrzewkę, a po rozciąganie. Dzięki temu unikniesz kontuzji, a ciało lepiej zregeneruje. O to właśnie chodzi!

Trening z gumami

Brak dostępu do siłowni wcale nie musi oznaczać „słabszego” treningu. Zakup gum oporowych może wręcz zachęcić Cię do częstszego treningu w domu i rezygnacji z treningów na siłowni. Dzięki wielu możliwościom, gumy sprawiają, że ćwiczy całe ciało – od nóg po ręce. Wykorzystanie siły swojego ciała i oporu gum daje efekt w postaci pięknie zarysowanej sylwetki, wzmocnionych mięśni, siły i ogólnego rozwoju.


Pilates

Pilates to połączenie ćwiczeń dla ciała, ale także i duszy. Wiele osób mylnie powiązuje tę dziedzinę sportu z jogą i choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, to mają także wiele różnic. Pilates to trening mięśni głębokich, służący ich wydłużeniu i wysmukleniu. Dzięki odpowiednim sekwencjom, nie wymagających intensywnego tempa można zbudować smukłą sylwetkę,  której marzy tak wiele kobiet. Oryginalnie, pilates wykonuje się na specjalnych maszynach. Mało kto jednak może takie maszyny mieć w domu, ale trenerki z całego świata udowadniają, że wystarczą gumy oporowe czy piłka, aby wykonać wartościowy trening. Czasami nie potrzeba żadnego wyposażenia. Niech Cię jednak nie zmyli z pozoru spokojny tryb ćwiczeń – to właśnie pilates sprawia, że mięśnie wręcz płoną! To doskonała alternatywa do wszystkich znanych sportów, która także wzmacnia całą sylwetkę. Należy oczywiście pamiętać o ubraniu, które w żaden sposób nie zakłóci ruchów, bo w pilatesie to szczególnie ważne, aby każde ćwiczenie wykonywać z dużą dokładnością.

Wybierz dopasowane legginsy lub spodnie, a także top, dzięki któremu nie tylko będziesz pięknie wyglądać, ale tak też się poczujesz!pixel