Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ciekawostki o firmie Nike, które Cię zaskoczą i zmotywują do działania!

2020-06-03
Ciekawostki o firmie Nike, które Cię zaskoczą i zmotywują do działania!

Poznaj ciekawostki firmy Nike, które sprawiły, że firma jest tak popularna i lubiana! Choć konkurencja nie jest mała i cały czas poszerza swoją działalność, to Nike jest na pierwszym miejscu wśród sportowych marek. Buty, spodnie, koszulki, bluzy, kurtki, czapki i wiele, wiele innych kochają nie tylko sportowcy, ale także amatorzy czy chociażby miłośnicy sportowej wygody. Jak do tego doszło?

Liczy się pomysł

Czy wiesz, że marka Nike wcale nie zaczynała swojej działalności z ogromnym budżetem? Jej założyciele, czyli Phil Knight oraz Bill Bowerman weszli do świata sportu z budżetem nieco ponad 1000 dolarów. Kto by pomyślał, że z tak niewielkich pieniędzy powstał tak potężny gigant odzieżowy na świecie!

Dlaczego Nike?

Nazwa marki pochodzi z greckiej mitologii i bogini Nike, która symbolizuje do dzisiaj zwycięstwo. Początkowo, firma miała nazywać się Dimension6, ale (na szczęście!) jeden z pierwszych pracowników firmy zaproponował właśnie inspirację grecką Nike. Wyobrażacie sobie, jak mogłoby wyglądać logo na naszych koszulkach, spodniach czy butach, gdyby marka pozostała Dimension6? ;)

Michael Jordan najjaśniejszą gwiazdą Nike?

Wszyscy ci, którzy w ostatnim czasie widzieli serial dokumentalny na platformie NetflixLast Dance” na pewno wiedzą, że nieodzowną częścią firmy Nike był i nadal jest legendarny Michael Jordan. Choć słynny „MJ 23” od wielu już lat nie gra zawodowo w koszykówkę, to nadal zarabia dzięki tantiemom i to niemałe pieniądze. Rok rocznie Jordan otrzymuje bowiem około 60 milionów dolarów za same tantiemy, a przecież cały czas tworzy nowe produkty pod szyldem Air Jordan.

jordan nike

A może gofra na śniadanie?

Ten poranek w domu Phila Bowermana zmienił życie wielu sportowcom i fanom sportu oraz wygody na całym świecie. Kiedy w 1971 roku Bowerman przygotowywał na śniadanie gofry, spojrzał na charakterystyczną maszynę i to właśnie wtedy pomyślał, że tego typu ułożenie mogłoby pomóc biegaczom w lepszym dopasowywaniu się do często nierównych powierzchni. Co jeszcze ciekawsze, do wykonania pierwszego modelu buta Nike WAFFLE Trainer faktycznie wykorzystano wspomnianą już gofrownicę z domu Państwa Bowermanów. Ostatecznie to poświęcenie zaowocowało patentem marki już 3 lata później, czyli w 1974 roku.Miliard to za mało!

Gigantyczna firma, którą zna pewnie ogromna liczba ludzi na całym świecie. Potwierdza to sprzedaż ubrań i butów zbliżająca się do jednego miliarda! To 1/7 wszystkich ludzi na naszej planecie. Co więcej, firma co rusz tworzy nowe produkty, a grono jej fanów niemal z dnia na dzień się powiększa. Nike,to nie tylko logotyp, świetne reklamy, mnóstwo gwiazd i umiłowanie do sportu. To także wspaniała historia, porządna lekcja marketingu, dążenia do celu i osiągania swoich marzeń. Poznajcie ciekawostki o firmie Nike, których produkty znajdziecie oczywiście na naszym e-sklepie.

pixel